Strona wykorzystuje pliki cookies jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Uwaga

Zasilacze szklarskie

W naszej ofercie posiadamy dostawę kompletnych zasilaczy do wszystkich typów automatów formujących. Projektujemy i dostarczamy zasilacze proste i kątowe o wydajności do 120 t/24h.

Oferujemy dostawę zasilaczy do następujących gałęzi przemysłu szklarskiego:

- produkcja szkła opakowaniowego
- produkcja pustaków szklanych
- produkcja szkła kosmetycznego i opakowań farmaceutycznych
- produkcja szkła borokrzemowego
- produkcja szkieł specjalnych
- produkcja szkła oświetleniowego

 

Posiadane przez nas doświadczenie pozwala nam oferować również zasilacze z opcją barwienia szkła. Do zalet naszych zasilaczy barwiących zaliczyć można m. in.:

- wysoką jednorodność koloru
- niskie zużycie energii
- wysoką jednorodność termiczną
- bardzo dużą powtarzalność kolorów
- szybkie przebarwianie
- wysoka odporność zastosowanych materiałów ogniotrwałych na korozję wywoływaną przez środki barwiące

We wszystkich naszych zasilaczach stosujemy najnowsze dostępne rozwiązania z zakresu opalania i chłodzenia. Przykrycia naszych zasilaczy zostały specjalnie wyprofilowane przy zastosowaniu modelowania matematycznego a następnie przetestowane w warunkach produkcyjnych. Stosowany przez nas specjalny kształt płyt przekrycia pozwala na doskonale równy rozkład temperatury w przekroju poprzecznym zasilacza.

Projektowanie każdego zasilacza wspierane jest modelowaniem matematycznym  co wyklucza jakiekolwiek błędy mogące mieć wpływ na jego późniejszą pracę. Dodatkowo wspomaganie projektowania programem modelującym pozwala na stworzenie zasilacza o minimalnym zużyciu energii, idealnym rozkładzie temperatur i maksymalnej jednorodności termicznej szkła.

 

W zależności od potrzeb stosujemy wymuszony lub naturalny system chłodzenia i odciągu spalin z pełną automatyka zharmonizowaną z systemem opalania.

Układy opalania oferowanych przez nas zasilaczy opierają się na osprzęcie najbardziej renomowanych światowych producentów urządzeń i armatury gazowo powietrznej.
Do kontroli temeperatur w zasilaczach stosujemy termopary z nasadkami platynowymi zanurzone w szkle. Bezpośrednio przed głowicą montujemy termopary trójpoziomowe dające pełną informację o jednorodności termicznej szkła. W specjalnych przypadkach do kontroli temperatury szkła stosujemy również pirometry optyczne.

 

Dostarczane przez nas zasilacze mogą być opcjonalnie wyposażone w system drenażu do usuwania rozpuszczonego tlenku cyrkonu co w dużej mierze pozwala niwelować tzw. efekt „kociego pazura”. Posiadamy również bogate doświadczenie z zakresu eliminowania efektu „kociego pazura” poprzez dedykowany system mieszadeł.

Przykładowe realizacje

Piec U - płomienny do szkła opakowaniowego - 150t/24h

Piec elektrodowy do szkła borokrzemowego - 38 t/24h

Piec elektrodowy do opakowań kosmetycznych - 36 t/24h

Piec z opalaniem tlenowym do szkła solarnego - 300t/24h

Wykonujemy

piece szklarskie oraz zasilacze szklarskie

zestawiarnie oraz konstrukcje stalowe

systemy opalania gaz-powietrze, olej-powietrze, gaz-tlen

układy odciągu spalin, klapy ciśnieniowe


systemy chłodzenia basenu pieca i przepływu

systemy automatyki i sterowania i kontroli

systemy dogrzewu elektrycznego i systemy bublingu

zbiorniki zestawu, zasypniki, zasuwy rewersyjne, rekuperatory

Wyszukiwanie